T.C. ŞANLIURFA VALİLİĞİ ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI STEAM YARIŞMASI FİNAL PROJELERİ


TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği kapsamında, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, TED Şanlıurfa Koleji sponsorluğunda düzenlenen 1. Uluslararası STEAM Yarışması’nda finale kalan projeler belli oldu. Yarışmaya toplam 41 ilden 919 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 18 farklı ilden proje finale kaldı. Finale kalan birbirinden değerli 51 projenin listesi aşağıda olup gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederiz.


NOT : Liste alfabetik sıraya göre belirlenmiştir.

SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

ORTAOKUL

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

ANKARA/KEÇİÖREN

UFUKTEPE ORTAOKULU

TASARRUFMATİK

CEM BİNGÖL

AHMET RÜZGAR BİNGÖL

2.

ORTAOKUL

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

ŞANLIURFA/HALİLİYE

OSMAN ERTÖRER ORTAOKULU

ZEYTİN DALI

FATMA PINAR ÖNCEL

FATMA ZEHRA SUBAŞI

3.

ORTAOKUL

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

DÜZCE/AKÇAKOCA

BAHAETTİN GÜÇLÜ ORTAOKULU

MANYETİK ALANDAN ETKİLENEN BİTKİ ÜRETMEK

YALÇIN İBİŞ

YUSUF ZİYA ŞAFAK

SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

ORTAOKUL

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

ADIYAMAN/MERKEZ

ADIYAMAN BİL KOLEJİ ORTAOKULU

AKILLI KASK VE AKILLI ELDİVEN

KORAY KARAKUŞ

EREN AYAZ

2.

ORTAOKUL

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

DÜZCE/MERKEZ

TOKİ MEHMET AKİF ORTAOKULU

SİNYALİZASYON DONANIMLI AKILLI BİSİKLET KASKI

ADEM AKKUŞ

AZİZ ESAR TUNA

3.

ORTAOKUL

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

İZMİR/KARŞIYAKA

KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV ORTAOKULU

HİJYENİK KLOZET, SAĞLIKLI YAŞAM

SERKAN ASLAN

EGE YAVUZ

SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

ORTAOKUL

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

GAZİANTEP/ŞEHİTKÂMİL

ÖZEL SANKO ORTAOKULU

YDS (YOKUŞ DESTEK SİSTEMİ)

ASLI KARAGÜZEL

BETÜL GÜNAYDIN

2.

ORTAOKUL

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

ŞANLIURFA/HALİLİYE

KONUKLU İMAM HATİP ORTAOKULU

ELEKTRİKLİ EKO KAYKAY

OSMAN GÖZÜKÜÇÜK

MUHAMMED FERDA YİĞİT

3.

ORTAOKUL

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

SİVAS/MERKEZ

TED SİVAS ÖZEL ORTAOKULU

ATIK PELTIER MALZEMEDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ

MUSTAFA HAMZA ERGÜN

SÜLEYMAN GÜRBÜZ


SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

LİSE

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

KAYSERİ/TALAS

HİDAYET AYDOĞAN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

BİYOLOJİK  VE EKONOMİK PESTİSİT: ÖKSEOTU PATOJENİK FUNGUSLARA KARŞI!

 

OĞUZHAN AÇIKGÖZ

2.

LİSE

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ

MİLLİ İRADE KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU

ATIK PEYNİRALTI SUYU VE MISIR NİŞASTASINDAN BİYOPLASTİK ELDESİ

FERHAT KARAGÖZ

FATMA ZEHRA İLGAZ

3.

LİSE

ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON

KIRKLARELİ/MERKEZ

KIRKLARELİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

MİSSAB( MUTFAKTAN GELEN TEMİZLİK)

EVŞEN SANCAR

FURKAN VATANSEVER

SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ

ÖZEL YÜKSELİŞ FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

İNTERAKTİF SANAL TUR

 

AHMET HALICI

2.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

GAZİANTEP/ŞAHİNBEY

GAZİANTEP ÖZEL ERDEM FEN LİSESİ

BEYAZLIK SENSÖRLÜ AKILLI DİŞ FIRÇASI

TUĞÇE TÜRKOĞLU DEMİR

CEREN SÖNMEZ

3.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

ESKİŞEHİR/ODUNPAZARI

ESKİŞEHİR ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

A.R.E.S. (ARAÇ RÜZGARI İLE ENERJİ ÜRETİMİ SİSTEMİ)

FATİH KARA

ÖMER SAMET IŞIK

SEVİYE

KATEGORİ

İL/İLÇE

OKUL ADI

PROJE ADI

DANIŞMAN ADI

ÖĞRENCİ ADI

1.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

ERZİNCAN/MERKEZ

ERZİNCAN FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

SOKAK LAMBALARINDA HAREKET OLMADIĞINDA, IŞIK ŞİDDETİNİN AZALTILARAK EK ...

YAKUP İLHAK

UFUK SÖĞÜT

2.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

DÜZCE/MERKEZ

DÜZCE FEN LİSESİ

ELEKTRİKSEL İLETKENLİK FARKI İNCELENEREK  DETERJANLI SU VE ÇEŞME SUYUN ...

ADEM AKKUŞ

KAAN AYYILDIZ

3.

LİSE

MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA

MERSİN(İÇEL)/AKDENİZ

ABDÜLKADİR PERŞEMBE VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

TASARRUFLU LAVABO SİSTEMİ

YUNUS KULAK

CİHAT ÇALIŞKAN


SN ÖĞRENCİ ADI SOYADI İL / İLÇE OKUL ADI SEVİYE KATEGORİ PROJE ADI
1 ABDULKADİR POLAT İSTANBUL/BAĞCILAR BAĞCILAR BELEDİYESİ ENDERUN YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON NANOTEKNOLOJİK TAŞINABİLİR PAÇA - NANOPAÇA
2 ABDULLAH USLU BİLECİK/MERKEZ BİLECİK BİLİM VE SANAT MERKEZİ ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA YAĞMUR PERDESİ
3 AZİZ ESAR TUNA DÜZCE/MERKEZ DÜZCE BİLİM VE SANAT MERKEZİ ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA SİNYALİZASYON DONANIMLI AKILLI BİSİKLET KASKI
4 BETÜL GÜNAYDIN GAZİANTEP/ŞEHİTKAMİL ÖZEL SANKO ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA YDS (YOKUŞ DESTEK SİSTEMİ)
5 EGE YAVUZ İZMİR/KARŞIYAKA KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA HİJYENİK KLOZET, SAĞLIKLI YAŞAM
6 EMRE ÖZCAN İSTANBUL/MALTEPE TED RÖNESANS KOLEJİ ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA TEDAVİ AMAÇLI YARDIMCI ROBOTİK KOL
7 EREN AYAZ ADIYAMAN/MERKEZ ADIYAMAN BİL KOLEJİ ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA AKILLI KASK VE AKILLI ELDİVEN
8 ERİM DEMİRTAŞ İZMİR/KARŞIYAKA KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK PLASTİKLERDEN HİDROFOBİK YÜZEYLERE
9 FATMA EYLÜL KARACA KAHRAMANMARAŞ/MERKEZ ZEKERİYA TANRIVERDİ İMAM HATİP ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON CEVİZ KABUĞUNDAN LEVHA ÜRETİMİ
10 FATMA ZEHRA SUBAŞI ŞANLIURFA/HALİLİYE OSMAN ERTÖRER ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ZEYTİN DALI
11 HASAN KILIÇ ŞANLIURFA/CEYLANPINAR ŞARAÇÇEŞME ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK MALZEMELERDEN DRONE
12 KEREM UZEL İZMİR/KARŞIYAKA KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON DOĞAL PLASTİK ÜRETİMİ
13 MİRA KÜÇÜK ESKİŞEHİR/ÇİFTELER AHMET SEZER ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA QUAD AİRCLEAN –KAPALI ALAN HAVA TEMİZLEME SİSTEMİ
14 MUHAMMED FERDA YİĞİT ŞANLIURFA/HALİLİYE KONUKLU İMAM HATİP ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ELEKTRİKLİ EKO KAYKAY
15 MUHAMMET KUZU ŞANLIURFA/CEYLANPINAR SARAÇÇEŞME ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ROBOTİK EL
16 NİLSU ÇINAR İSTANBUL/SARIYER ÖZEL DARÜŞŞAFAKA ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA NATURECYCLE
17 RENGİN ASAN İSTANBUL/EYÜP ÖZEL HALİÇ ETAP OKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON OKSİJEN ÜRETEN GECE LAMBASI
18 SULTAN AZİZE KESKİN İSTANBUL/BAĞCILAR BAĞCILAR BELEDİYESİ ENDERUN YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA GÖREN KAPI
19 SÜLEYMAN GÜRBÜZ SİVAS/MERKEZ TED SİVAS ÖZEL ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK PELTIER MALZEMEDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ
20 SÜMEYYE RANA TÜRKARSLAN KONYA/MERAM MERAM ALPARSLAN ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ORGANİK ATIK GİDERİMİ İÇİN KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANLARI (EİSENİA FE ...
21 TANER BUĞRA GÜLER İSTANBUL/BÜYÜKÇEKMECE ÇAKMAKLI CUMHURİYET ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA TASARRUF YOLU
22 TUNA TERCAN GAZİANTEP/ŞEHİTKAMİL ÖZEL SANKO ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ÖNLEMİMİZİ ALALIM, ÇOCUKLARIMIZI KORUYALIM
23 YUNUS DEMİRTAŞ ŞANLIURFA/SİVEREK DUMLUPINAR ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA UZAKTAN KUMANDALI TANK
24 YUSUF İSLAM ÖZELER VAN/MERKEZ MEHMETÇİK SELEN ORTAOKULU ORTAOKUL MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA DEPREM HABERCİSİ
25 YUSUF ZİYA ŞAFAK DÜZCE/AKÇAKOCA BAHAETTİN GÜÇLÜ ORTAOKULU ORTAOKUL ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON MANYETİK ALANDAN ETKİLENEN BİTKİ ÜRETMEK
26 AHMET AYTUÇ ADANA/ÇUKUROVA KURTTEPE ŞEHİT ALİ ÖZTAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ROBO-SPIDER  (RS-1)
27 AHMET HALICI ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ ÖZEL YÜKSELİŞ FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA İNTERAKTİF SANAL TUR
28 ALİ GÜZEL ŞANLIURFA/HİLVAN AHİ EVRAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA GÜNEŞ TAKİP SİSTEMLİ PANEL
29 BAHA MARDİNLİ ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ ÖZEL ŞANLIURFA SARAÇ İLGİ OKULLARI ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA TAŞITLARDA EL FRENİ KAYNAKLI KAZALARI ENGELLEYİCİ UYARI SİSTEMİ
30 BARAN İNCE KONYA/SELÇUKLU KONYA SELÇUKLU YÜKSEL BAHADIR ALAYLI BİLİM VE SANAT MERKEZİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON DAHA SAĞLAM DAHA UCUZ DAHA HAFİF
31 BERKAN CAFRİ ADANA/ÇUKUROVA KURTTEPE ŞEHİT ALİ ÖZTAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA HAVALI MELODİ
32 CEMAL ÇIKIŞ ŞANLIURFA/HALİLİYE URFA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN ENERJİ VERİMLİ MANYETİK HIZLI TREN PROJESİ
33 CİHAT ÇALIŞKAN MERSİN(İÇEL)/AKDENİZ ABDÜLKADİR PERŞEMBE VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA TASARRUFLU LAVABO SİSTEMİ
34 ENGİN MERT YILMAZ ŞANLIURFA/BİRECİK FIRAT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ÇİZİM MAKİNESİ
35 FATMA ZEHRA İLGAZ ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ MİLLİ İRADE KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK PEYNİRALTI SUYU VE MISIR NİŞASTASINDAN BİYOPLASTİK ELDESİ
36 FURKAN VATANSEVER KIRKLARELİ/MERKEZ KIRKLARELİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON MİSSAB( MUTFAKTAN GELEN TEMİZLİK)
37 HELİN BATU ŞANLIURFA/CEYLANPINAR CEYLANPINAR FEN LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA KATİL GAZ KARBON MONOKSİT
38 KAAN AYYILDIZ DÜZCE/MERKEZ DÜZCE BİLİM VE SANAT MERKEZİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ELEKTRİKSEL İLETKENLİK FARKI İNCELENEREK  DETERJANLI SU VE ÇEŞME SUYUN ...
39 MAHMUT KARAKAŞ ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ ŞANLIURFA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ŞANLIURFANIN İSOT BİBERİ VE ASPİR İLE HAZIRLANAN DOĞAL MÜREKKEP
40 MUHAMMED UMUT GÜLLÜ ŞANLIURFA/KARAKÖPRÜ KARAKÖPRÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA SERALARIMIZ DOĞAL ENERJİLİ  ÜRÜNLER DOĞAL
41 MUHAMMET EMRE ACAR KONYA/SELÇUKLU SELÇUKLU YÜKSEL BAHADIR ALAYLI BİLİM VE SANAT MERKEZİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK MALZEMELERDEN KÖPÜK KESME MAKİNESİ
42 MÜSLÜM HATİPOĞLU ŞANLIURFA/EYYÜBİYE MAHMUT - İKBAL BÜYÜKKIRCALI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA KAFAYLA KONTROLLÜ AKÜLÜ ARABA
43 OĞUZHAN AÇIKGÖZ KAYSERİ/TALAS HİDAYET AYDOĞAN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON BİYOLOJİK  VE EKONOMİK PESTİSİT: ÖKSEOTU PATOJENİK FUNGUSLARA KARŞI!
44 ÖMER SAMET IŞIK ESKİŞEHİR/ODUNPAZARI ESKİŞEHİR ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA A.R.E.S. (ARAÇ RÜZGARI İLE ENERJİ ÜRETİMİ SİSTEMİ)
45 PINAR GÜL YEŞİL GİRESUN/KEŞAP KEŞAP FEN LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA AKILLI MARKET ARABASI
46 SERVET GENÇ ŞANLIURFA/EYYÜBİYE EYYÜP GÖNCÜ ANADOLU LİSESİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON ATIK YAĞLARDAN BİODİZEL ÜRETİMİ
47 ŞEVVAL TAŞ DÜZCE/MERKEZ DÜZCE BİLİM VE SANAT MERKEZİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA HAZIR TÜKETİLEN SULARDAKİ BAKTERİYİ TESPİT EDEN POMPA
48 TEOMAN DİNÇKURT ADANA/ÇUKUROVA VARDA KOLEJİ (FEN LİSESİ) LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA ALDIĞIMIZ HER NEFES DEĞERLİDİR
49 TEVFİK TUNAHAN ÇAVUŞOĞLU İSTANBUL/FATİH ÇAPA FEN LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA İHA İLE İLK MÜDAHALE
50 UFUK SÖĞÜT ERZİNCAN/MERKEZ ERZİNCAN FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ LİSE MÜHENDİSLİK TASARIM & ROBOTİK KODLAMA SOKAK LAMBALARINDA HAREKET OLMADIĞINDA, IŞIK ŞİDDETİNİN AZALTILARAK EK ...
51 ZEHRA KISA KONYA/SELÇUKLU YÜKSEL BAHADIR ALAYLI BİLİM SANAT MERKEZİ LİSE ATIK MALZEMELERLE İNOVASYON BALIĞI NE İLE BESLEMELİYİM?
ŞEHİR BAŞVURU SAYISI
Adana 21
Adıyaman 2
Ağrı 2
Ankara 2
Antalya 9
Artvin 3
Burdur 2
Bursa 1
Çanakkale 1
Çankırı 3
Çorum 1
Diyarbakır 3
Düzce 7
Erzincan 5
Gaziantep 14
Giresun 1
Hatay 3
Isparta 10
İstanbul 23
İzmir 6
Kahramanmaraş 15
Karabük 2
Karaman 5
Kastamonu 1
Kayseri 8
Kırıkkale 2
Kırşehir 4
Kocaeli 2
Konya 6
Mardin 3
Mersin 5
Nevşehir 6
Niğde 1
Osmaniye 10
Sakarya 2
Samsun 1
Şanlıurfa 360
Trabzon 1
Van 6
Yozgat 2
Toplam Başvuru 561